Rolety

Rolety zewnętrzne - natynkowe

Rolety zewnętrzne aluminiowe natynkowe, nazywane też roletami elewacyjnymi lub adaptacyjnymi. Są najlepszym rozwiązaniem zarówno dla nowoczesnego budownictwa jak i renowacji starych domów.

Roleta zewnętrzna oferuje o wiele więcej niż tylko zaciemnienie pomieszczeń. Rolety zdobią, są eleganckie, charakteryzują się właściwościami termoizolacyjnymi, a także antywłamaniowymi, oferując, oprócz możliwości regulacji dopływu światła, dodatkowe zalety takie jak ochrona przed podglądaniem, słońcem i niekorzystną pogodą. Dodatkowo utrzymują ciepłe powietrze zimą, co znacząco obniża rachunki za prąd.


Rolety oferowane przez Naszą firmę to wysokiej jakości niemiecka marka Alukon wchodzącą w skład Grupy HORMANN.

Rolety zewnętrzne - podtynkowe

Rolety zewnętrzne podtynkowe znajdują w dzisiejszych czasach całe rzesze odbiorców ze względu na możliwość dyskretnego zamontowania ich pod elewacją.

Cechą charakterystyczną tych rolet jest niewidoczna skrzynka. Pozostałe elementy rolet jak: pancerz oraz prowadnice mogą być idealnie dostosowane do stolarki okiennej lub elewacji. Roleta podtynkowa jest również dobrym wyborem w przypadku planowania ciepłego i cichego domu. Jej wartości akustyczne oraz termoizolacyjne są najlepsze z rozwiązań proponowanych na obecnym rynku .W przypadku wyboru tej opcji rolet ważne jest aby decyzja o montażu tego typu rolet zapadła już podczas fazy projektowej, ponieważ wymagają one odpowiednio przystosowanych nadproży okiennych i parapetów. Całość wykonana jest z wysokiej jakości aluminium.
Rolety oferowane przez Naszą firmę to niemiecka marka Alukon wchodzącą w skład Grupy HORMANN .

Zipy

Zipy – to wyjątkowy rodzaj osłon przeciwsłonecznych, w którym funkcję ochrony przed Słońcem przejęła tkanina.


Niemiecka marka Alukon z grupy Hormann, którą prezentujemy na naszej wystawce w salonie przy ul Chrogrego 12c w Toruniu, proponuje produkt zwany ZIP-TEX. Jego cechą charakterystyczną są prowadnice pionowe wykonane z wysokiej jakości aluminium wraz ze znajdującym się wewnątrz nich zamkiem błyskawicznym utrzymującym materiał w stałym naprężeniu. Dzięki tej technologi możliwe jest wykonanie rolet nawet do 6m szerokości .


Główną zaleta tego systemu, to odporność na działanie wiatru i w zależności od zastosowanej tkaniny daje możliwość zacienienia ale również przezierności.
Oferta z zakresu ZipTex daje możliwości szerokiego wyboru tkanin oferując bogatą paletę najróżniejszych wariantów materiałowych i kolorystycznych, sprawiając, że odczuwalna temperatura wewnątrz pomieszczenia jest mocno obniżona oraz efekty optyczne są przyjemniejsze.