Garaż w domu czy oddzielnie?

W trakcie projektowania domu, jednym z pojawiających się pytań jest: czy połączyć garaż z domem czy wybudować go osobno?

Wiele wskazuje na to, że korzystniej jest wybrać pierwszą z opcji. Po pierwsze, nie narażamy się na niepogodę przechodząc z domu do auta i odwrotnie. Po drugie,  przy zakupie bramy garażowej z montażem, można skorzystać z prywatnej faktury na 8% VAT. Po trzecie odpowiedni dobór wzoru i koloru bramy wzbogaca ogólny estetyczny wygląd domu.

Trzeba jednak zadbać o kilka szczegółów  aby bliski domu wjazd do garażu nie był uciążliwy dla mieszkańców. Należy m.in. pamiętać o tym, żeby zachować odpowiednią odległość między wjazdem a oknami, tj. co najmniej 1,5 m.  Ważne też aby przejście wewnętrzne z garażu do domu prowadziło przez oddzielony drzwiami korytarz lub wiatrołap, co zapobiegnie przenikaniu spalin i hałasu do wnętrza domu.

Istotne jest także odpowiednie umieszczenie ewentualnych okien w garażu oraz drzwi przejściowych tak, by nie kolidowały z prawidłowym funkcjonowaniem bramy garażowej (tu ważne są też kierunki otwierania drzwi).

Fachowe porady pod numerami telefonów ze strony: www.nalazek.pl

Przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne

Pragniemy przypomnieć, że oprócz szerokiej oferty towarów, proponujemy także gamę usług, które pomogą Państwu cieszyć się użytkowaniem urządzeń przez długie lata. Pozwalają na to m.in. przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne bram garażowych, parkanowych, szlabanów i drzwi. Poniżej przedstawiamy, co dokładnie wchodzi w zakres czynności podczas przeglądu bram garażowych:

Brama garażowa ręczna:

 • sprawdzenie stanu technicznego bramy,
 • sprawdzanie funkcjonowania bramy,
 • regulowanie naciągu sprężyn,
 • regulowanie ruchomych elementów,
 • sprawdzenie i regulacja zamka,
 • konserwacja uszczelnienia bramy,
 • czyszczenie i konserwacja zawiasów oraz wsporników rolek ,
 • sprawdzenie poprawności działania zabezpieczeń przed pęknięciem sprężyn
 •  

Brama garażowa z napędem elektrycznym:

 • sprawdzenie stanu technicznego bramy,
 • sprawdzanie funkcjonowania bramy,
 • regulowanie naciągu sprężyn,
 • regulacje elementów mechanicznych,
 • sprawdzenie i regulacja zamka,
 • konserwacja uszczelnienia bramy,
 • czyszczenie i konserwacja zawiasów oraz wsporników rolek,
 • poprawność działania zabezpieczeń przed pęknięciem sprężyn,
 • sprawdzenie mocowania automatu,
 • sprawdzenie funkcjonowania napędu,
 • kontrola elementów i regulacja wyłączników krańcowych,
 • kontrola działania wyłącznika przeciążeniowego i innych zabezpieczeń,
 • kontrola i regulacja rozprzęglenia automatu,
 • kontrola i regulacja konsoli obsługującej zamek bramy,
 • sprawdzenie poprawnego funkcjonowania hamulca awaryjnego

Zachęcamy do skorzystania z tego rodzaju usług bo ” lepiej zapobiegać niż leczyć” :-)

System sterowania rolet – AUTOSUN

Proponujemy nowy sposób sterowania rolet – AUTOSUN – autonomiczny system silnikowy sterowany radiowo i zasilany w pełni energią słoneczną!
Kompletny system składa się z silnika, akumulatora i baterii słonecznej, które w szybki i łatwy sposób zamontować można bez kablowego połączenia z siecią elektryczną. Posiada 4 tryby pracy – automatyczny, półautomatyczny wysoki, półautomatyczny niski lub ręczne sterowanie nadajnikiem radiowym. Dzięki temu dostosowuje się do wszelkich rodzajów rolet i do wszystkich konfiguracji.
Wbudowany system zatrzymywania na przeszkodzie i wykrywania zamrożeń przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa. Zapamiętywanie pozycji pośredniej natomiast, zapewnia większy komfort użytkowania.
Dostępna moc to 3 do 10 Nm. POLECAMY !
 
          
 

Markiza Malta – nowość

 
 

Markiza Malta

Niebawem wiosna – czas na markizę. Wśród szerokiej oferty, przedstawiamy nowość - markizę “MALTA”. Nadaje się ona do przesłonięcia niewielkiego tarasu lub balkonu.

Dane techniczne:

*WYSIĘG MAKSYMALNY DO 3,10 MB
*SZEROKOŚĆ MAKSYMALNA DO 5,00 MB
MONTAŻ DO ŚCIANY LUB SUFITU.5 KOLORÓW KONSTRUKCJI:BIAŁY, BEŻ, BRĄZ, SREBRNY+GRAFIT, GRAFIT.
DO WYBORU 100 WZORÓW POSZYCIA.
NAPĘD RĘCZNY LUB AUTOMATYCZNY.
 
Bardzo istotna jes też oczywiście cena: JUŻ OD 996 ZŁ. NETTO!
ZAPRASZAMY!!!

Żegnamy zimę

Zima dobiega końca i czas pomysleć o odłożonych tematach budowlanych.  Warunki pogodowe zaczynają sprzyjać i warto JUŻ TERAZ zaplanować wykończenie domu, garażu, jak równiez pomysleć o konserwacji istniejących urządzeń. Po zimie bowiem każdy napęd czy brama zwykle wymagają regulacji. Przy nowym zakupie natomiast należy uwzględnić termin realizacji na dostawę i montaż. Nie da się tego zrobić z dnia na dzień.  Słońce świeci coraz mocniej i jeśli chcemy w porę się przed nim ochronić to właściwy czas na zamówienie rolet i markiz :) Mamy w ofercie wiele interesujących rozwiązań zatem ZAPRASZAMY:)  www.nalazek.pl

Promocja Hormann 2011

Euro  Promocja Hormann 2011 -  w tym roku taniej nawet do 30% !

W ofercie m.in.:

Brama Roku od 2690 zł netto – garażowa brama segmentowa RenoMatic z napędem Hörmann ProMatic o konstrukcji bramy EPU 40, w kilku wymiarach promocyjnych.

Drzwi Roku od 3950 zł netto - drzwi zewnętrzne RenoDoor
o konstrukcji drzwi zewnętrznych  ThermoPro ze stalową płytą drzwiową o grubości 46 mm i aluminiową ościeżnicą, w kilku wymiarach promocyjnych.

Brama uchylna Pearl – 795 zł netto - o powierzchni strukturalnej Pearlgrain w 2 kolorach w tej samej cenie i w 4 wymiarach promocyjnych.

Drzwi zewnętrzne RenoDoor light – 1990 zł netto - drzwi o konstrukcji ThermoPro z aluminiową ościeżnicą w 2 kolorach w tej samej cenie i w promocyjnych wymiarach 1100 x 2100 mm.

Napęd RotaMatic 2 do bram 2-skrzydłowych – 1590 zł netto – wytrzymały napęd elektromechaniczny z dwoma siłownikami do bram 2-skrzydłowych o maks. wysokości 2000 mm i maks. szerokości skrzydła 2500 mm., do skrzydeł o ciężarze 220 kg., z funkcją skrzydła przechodniego, funkcją łagodnego rozruchu i zatrzymania w standardzie , z 4-kanałowym mini nadajnikiem.

Napęd do bram przesuwnych LineaMatic – 990 zł netto – napęd do bram przesuwnych o szerokości maks. 6000 mm i wysokości maksymalnej 2000 mm., do 300 kg wagi, w zestawie z 4-kanałowym mini nadajnikiem.

Szczegóły znajdziecie Państwo na naszej stronie: www.nalazek.pl oraz w załaczonej gazetce: Gazetka Promocja 2011

Targi Monachium 2011

W dniach 17-22 stycznia odbywają się targi budowlane w Monachium.  Co roku  swoje produkty reprezentuje tam około 150 przedsiębiorców z Polski. W tym  roku na powierzchni 180 000 m2 pojawiło się łącznie 1900 wystawców z 40 krajów świata.

Hormann jest jedną z czołowych firm, które się tam wystawiają. Odwiedziliśmy naturalnie swojego największego dostawcę i przedstawiamy kilka zdjęć z wielkiego wydarzenia:

                                                       

       

Odśnieżamy bramy!

Bramy automatyczne mogą umilić nam śnieżny poranek. Nie brodzimy w śniegu czy błocie, ale siedzimy w ciepłym samochodzie. Ale…

Drodzy Państwo.

Brama to nie odśnieżarka. Najpierw to ją trzeba odśnieżyć!  Dzień wcześniej zatem oczyśćmy bramę ze śniegu i lodu, aby nie zawiodła nas rankiem dnia następnego. Napęd do bramy ma ją otwierać, jednak nie da sobie rady z mechanicznymi blokadami na drodze. Zalegający śnieg i lód może doprowadzic do poważnych uszkodzeń  automatu.

Należy także zerknąć na fotokomórki, które – zaśnieżone - nie pozwolą bramie ruszyć z miejsca, ponieważ nie widząc siebie nawzajem, uznają, że coś lub ktoś stoi w świetle przejazdu. Brama - chcąc nas chronić – ani drgnie.

Weźmy też pod uwagę, że każdemu napędowi odpowiada określony zakres temperatur, w których działa bez zarzutu. Coraz częściej zdarzają się w naszym kraju ‘anomalia pogodowe’, więc juz przy wyborze automatu należy zapoznać się z tymi parametrami.

Przy niezbędnym minimum ‘przyjażni’ z łopatą i zmiotką naprawdę możemy wygodniej przeżyć zimę i cieszyć się innymi jej urokami :-)

Toledoor – w naturze jak w katalogu

Jeśli warunki montażowe drzwi wewnętrznych nie należą do najłatwiejszych a chcemy zachować oryginalność naszego wnętrza bez utraty estetyki to drzwi Toledoor nadają się do tego idealnie! Szeroka dostępność wymiarów specjalnych oraz wiele możliwości montażowych gwarantują zadowalający finał. Poniżej zdjęcia zachwyconego klienta, który skorzystał z naszej oferty. Jeszcze bez okuć ale efekt juz widoczny.

       

Dla przypomnienia oferty- katalog w załączniku:

Toledoor

Wreszcie okna!

Z przyjemnościa informujemy, że dołączyliśmy do naszej oferty także okna. Możemy zaproponować Państwu stolarkę okienną z drewna, PCV oraz aluminium.  Nowoczesne i ekonomiczne profile PCV zapewniają długą oraz wygodną eksploatację w każdym obiekcie, stolarka drewniana jest świetnym  uzupełnieniem cieplejszego klimatu w domu a bogate kolorystycznie okna aluminiowe doskonale sprawdzają się np. w biurach. Jesli chodzi o stolarkę okienną PCV, oferujemy  system REHAU – lidera w branży PCV a okna drewniane należą do stolarki SOLENS (drewno sosnowe i mahoń meranti). Okucia  obwiedzniowe  firmy ROTO zapewniają długotrwałe i bezawaryjne funkcjonowanie okien a system bezpiecznego otwierania “Tilt First” chroni przed otwieraniem okien przez dzieci. Prosimy o pytania, odpowiemy na każde.

Dalej »